چرا بایستی به گروه‌ها و تشکیلات کوهنوردی پیوست؟

چرا بایستی به گروه‌ها و تشکیلات کوهنوردی پیوست؟

مخاطب گرامی! چنانچه علاقمندید به عرصه کوهپیمایی، کوهنوردی و شاخه‌های مختلف آن وارد شوید، حتماً به توصیه‌های زیر عمل کنید:

۱-    قبل از پا گذاشتن به کوه -حتی برای یک کوهپیمایی ساده- به گروههای کوهنوردی محل زندگی‌اتان مراجعه کنید و در یکی از آنها به عنوان عضو آزمایشی حضور پیدا کنید. لازم نیست که گروه مذکور، گروه اسم و رسم داری باشد. همین قدر که تجربه و دانش این ورزش را داشته باشد و ترجیحاً مورد تایید هیئت کوهنوردی محل زندگی شما باشد برای شروع کافیست.

۲-    حضور در چنین جمعی علاوه بر آموزش‌های اولیه و نحوه صحیح گام گذاشتن در کوه، به تبادل اطلاعاتی فنی منجر می‌شود که شما به تنهایی شاید در طول سالین متمادی نتوانید به دست آورید.

۳-    تنوع اطلاعاتی که در چنین گروههایی وجود دارد مسلماً بیش از اطلاعاتی است که یک فرد از آنها مطلع است. مراجعه به سایت‌های فعال در زمینه کوه و کوهنوردی نیز می‌تواند دانش ما را در این زمینه افزایش دهد.

۴-    نکته مهم دیگر اینکه شما با گروه و تشکیلات دیگر کوهنوردی آشنا می‌شوید که در جای خود بسیار ارزنده‌اند. من از سال ۱۳۴۸ قدم به کوه گذاشته‌ام و از این ورزش یا به تنهایی و یا با دوستان لذت برده‌ام. اما تمامی این سالها یک طرف و از سال ۱۳۸۶ که عضو گروه کوهنوردی لواسان شده‌ام طرف دیگر. آنچه که در این نزدیک به ۷ سال آموخته‌ام- که هنوز چیزی نیست- و آن تنوع قله‌هایی که رفته‌ام – که باز ارزنی در برابر انبانی است- و ارتباطاتی که یافته‌ام – که هنوز جای گسترش دارد- قابل مقایسه با  ۳۸ سال قبل از آن نیست و این خود مزیت‌هایی است که می‌تواند تاکیدی باشد بر گفته‌های بالا.

امیدوارم آنانی که به کوه قدم می‌گذارند، همیشه قبل از هر چیز به ایمنی و سلامت خود بیندیشند. خوشحال می‌شوم مواردی را که ناگفته مانده است- که حتماً چنین است- دیگران به آن بیفزایند.

با سپاس

حسن نجفی

سرپرست گروه کوهنوردی لواسان

۳ دیدگاه

 1. نادرضرابیان میگه:

  بسیار عالی وقابل فهم
  سپاس

 2. امیرعلی میگه:

  سلام چجوری میشه از برنامه ها ومسیرهای گروه کوهنوردی لواسان مطلع شد

 3. admin-lavasan میگه:

  سلام
  به بخش تقویم برنامه مراجعه کنید
  و برای برقراری ارتباط قسمت تماس با ما را ملاحظه نمایید.

دیدگاه‌ها برای این نوشته بسته شده‌اند.

ترجمه توسط تمپــــ‌ها