خبر آسفالت جاده لواسان – سبو بزرگ به نیکنامده

165948_305

جناب آقای خانمحمدی

فرماندار محترم شمیرانات

 

با سلام

احتراما معروض میدارد مشکلات زیست محیطی هر روزه بطریقی چهره مناطق طبیعی کشورمان از جمله استان تهران را می آزارد. در روزهای اخیر خبر از آسفالت جاده لواسان – سبو بزرگ به نیکنامده به گوش میرسد.

همانطور که مستحضرید لواسان کوچک موقعیتی استثنایی در ییلاقات اطراف تهران دارد و با فاصله زمانی ۲۰ دقیقه تا مرکز کشور و پایتخت از موقعیت بسیار مناسبی برخوردار بوده و بهیچوجه در بن بست نمی باشد و از طریق دو جاده گردنه قوچک و تلو به تهران و از طریق جاده افجه به نیکنامده و لواسان بزرگ مرتبط است.

با اینحال تصمیم آسفالت جاده سبو بزرگ به نیکنامده که از جاده جنگلی کنار سد لتیان می گذرد نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه خود باعث هجوم مسافران و زمینخواران با پوشش دولتی و غیردولتی و ساخت و سازهای بی رویه در مسیر این جاده و علاوه بر دست اندازیهای زیست محیطی باعث آلودگی بیش از پیش سد لتیان و آب شرب تهران می شود.

 

لذا خواهشمند است ضمن مطالعات کارشناسی بیشتر از آسفالت بدون توجیه این جاده جلوگیری فرمایید.

                  

                                       دکتر حمید مساعدیان

                                        رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شمیرانات

۳ دیدگاه

 1. فریدون میگه:

  بدلیل پیامد های مثبت و منفی اقتصادی ،اجتمایی و زیست محیطی ، این طرح نیاز به تهیه و تایید گزارش ارزیابی اثرات ریست محیطی دارد .

 2. مومجي میگه:

  اگر با ایجاد یک پارک طبیعی برای حفظ زیستگاه و تعهد لازم در جهت عدم تغییر کاربری آن و جلوگیری از زمینخواری توام باشد من از ایجاد یا گشایش جاده موصوف حمایت میکنم.

 3. عباس محمدی میگه:

  درود. مطلب کاملا درستی است که این جاده «باعث هجوم مسافران و زمینخواران با پوشش دولتی و غیردولتی و ساخت و سازهای بی رویه در مسیر این جاده و علاوه بر دست اندازیهای زیست محیطی باعث آلودگی بیش از پیش سد لتیان و آب شرب تهران می شود.»

  دوست عزیز، مومجی لطفا بگویند که در کجا به “تعهد” عدم تغییر کاربری عمل شده که اینجا بشود!

دیدگاه‌ها برای این نوشته بسته شده‌اند.